INFRA Uusimaa

INFRA Uudenmaan noin 370 jäsenyrityksestä puolet on konepalveluyrittäjiä. Yritysten yhteenlaskettu liikevaihto on 930 miljoonaa euroa. Henkilöstöä yrityksillä on yhteensä 3 600 ja konekalustoa 3 800 yksikköä.

Toiminnanjohtaja Panu Tuominen
INFRA Uusimaa ry 
Eteläranta 10
00130 Helsinki
puh. 044 595 6617, panu.tuominen@infra.fi
Sihteeri Sari Pietikäinen
INFRA Uusimaa ry 
Eteläranta 10
00130 Helsinki
puh. 0500 418 304, sari.pietikainen@infra.fi


Jäsenyritykset >

INFRA Uusimaa -lehdet > 

INFRA Uusimaa ry seniorijaosto

Yhteistyökumppanit 

Fennia
Johtaja Jukka Hyvärinen, 050 355 2245
Asiakaspäällikkö Olli Halonen, 045 663 9336
Asiakaspäällikkö Aki Grönfors, 040 149 5315 
Asiakaspäällikkö Eija Sihvonen, 040 196 3803 (yrittäjäpalvelut)

IKH Vantaa

Lämpöpuisto Oy
Aki Toivio, Myyntijohtaja, 040 566 4482, aki.toivio@lampopuisto.fi 

ST1
Länsi-Uusimaa, Keski-Uusimaa, Pääkaupunkiseutu
Petteri Pöyry, Aluemyyntipäällikkö, 0400-725 854, petteri.poyry@st1.com
Itä-Uusimaa
Harri Forsman, Aluemyyntipäällikkö,  050-374 9650, harri.forsman@st1.com

Espoon Teollisuuspalvelu ETP Oy
Juvankartanontie 15, 02920 ESPOO
Henri Valo, 0504411815. myynti@etpoy.fi  
Myymälä auki ma-pe klo 7-16

Secto Automotive Oy
Pasi Peho, Myyntipäällikkö, Konerahoitus ja Erikoisajoneuvot, 040 594 1101, pasi.peho@secto.fi
Yleinen sähköpostiosoite yhteydenottoihin: konerahoitus@secto.fi

Varaosaparatiisi Oy
Pertti Martikainen, 0440 343 307, info@varaosaparatiisi.fi

Tankkauspartio Oy
Kalle Saarinen, 040 732 1170, TILAUKSET 24/7 puh 050 460 4999, tankkaus@tankkauspartio.fi

Leica Geosystems Oy
Jani Riihiluoma, Aluemyyntipäällikkö Heavy Construction,  040 751 3202, jani.riihiluoma@leica-geosystems.com
Pasi Leppänen, Sales Manager, Heavy Construction, 040 500 2595, pasi.leppanen@leica-geosystems.com
Leica Geosystems Oy:n palvelumyynti: myynti.suomi@leica-geosystems.com 
puh. 040 831 3423

Geotrim Oy
Jouni Ojanperä, 0207 510 655, jouni.ojanpera@geotrim.fi
Yhteyttä voi ottaa myös sähköpostitse info@geotrim.fi tai puhelimitse 0207510600

Neste Oy
Ilmari Ansio, asiakkuuspäällikkö, ilmari.ansio@neste.com , puh 050 458 5034
Timo Kilpeläinen, asiakkuuspäällikkö, timo.kilpelainen@neste.com , puh. 40 338 0153