INFRA Pohjois-Savo

INFRA Pohjois-Savolla on jäsenyrityksiä noin 130. Yritysten yhteenlaskettu liikevaihto on 130 miljoonaa euroa. Henkilöstöä yrityksillä on yhteensä 670 ja konekalustoa 620 yksikköä.

INFRA Pohjois-Savo ry | Snellmaninkatu 15 A 12 | 70100 Kuopio
Toiminnanjohtaja Pekka Lyytikäinen
puh. 0400 256 223| pekka.lyytikainen(a)infra.fi

Jäsenyritykset >

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

Vakuutusalan tuotteet ja palvelut:

A-Vakuutus/Pohjola

Myyntijohtaja Viljakainen Jukka, Kuopio, 0400-417493, jukka.viljakainen@pohjola.fi                                                          
Asiakkuuspäällikkö Ruotsalainen Katriina, Kuopio, 050-3270323, katriina.ruotsalainen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Pietiläinen Jarkko, Kuopio, 040-5379164, jarkko.pietilainen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Pulkkinen Eero, Kuopio, 0400-417496, eero.pulkkinen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Karhu Jani, Kuopio, Varkaus, 040-5831223, jani.karhu@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Järvinen Timo, Kuopio, Varkaus, 050-5165201, timo.jarvinen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Tiihonen Jarkko, Kuopio, Varkaus, 040-3500966, jarkko.tiihonen@pohjola.fi
Asiakkuusasiantuntija Juntunen Anne, Kuopio, 0102530794, anne.juntunen@pohjola.fi
Asiakkuusasiantuntija Kolari Tiina, Varkaus, 0102531068, tiina.kolari@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Turunen Mika, Iisalmi, 050-5507515, mika.turunen@pohjola.fi

Fennia
yhteyshenkilö Jukka Salmi puh.  p. 010 503 4646

Ilmarinen 

Poltto- ja voiteluaineet:
Teboil
yhteyshenkilö Juha Valta p. 0204 700 521

Lämpöpuisto
Jari Rusanen p. 020 799 1317

ST1
Pasi Rissanen p. 0400 100 610

Neste Oyj
Vesa Mertanen, puh. 050 458 1381, vesa.mertanen(a)neste.com

Muut palvelut:

Leica Geosystems Oy
Petteri Lappalainen petteri.lappalainen (a)leica-geosystems.com puh. 040 5230011 ja Pasi Leppänen pasi.leppanen(a)leica-geosystems.com puh. 040 500 2595

Oy Woikoski Ab
Ville Mela 0400 853 060

Vianor Oy 
Paul Puurtinen, puh 050 439 1061