INFRA Pohjois-Savo

INFRA Pohjois-Savolla on jäsenyrityksiä noin 130. Yritysten yhteenlaskettu liikevaihto on 130 miljoonaa euroa. Henkilöstöä yrityksillä on yhteensä 670 ja konekalustoa 620 yksikköä.

Toiminnanjohtaja Pekka Lyytikäinen
INFRA Pohjois-Savo ry 
Snellmaninkatu 15 A 12
70100 Kuopio
puh. 0400 256 223, pekka.lyytikainen@infra.fi


Jäsenyritykset >

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

Vakuutusalan tuotteet ja palvelut:
A-Vakuutus/Pohjola
Myyntijohtaja Viljakainen Jukka, Kuopio, 0400-417493,jukka.viljakainen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Ruotsalainen Katriina, Kuopio, 050-3270323, katriina.ruotsalainen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Pietiläinen Jarkko, Kuopio, 040-5379164, jarkko.pietilainen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Pulkkinen Eero, Kuopio, 0400-417496, eero.pulkkinen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Karhu Jani, Kuopio, Varkaus, 040-5831223, jani.karhu@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Järvinen Timo, Kuopio, Varkaus, 050-5165201, timo.jarvinen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Tiihonen Jarkko, Kuopio, Varkaus, 040-3500966, jarkko.tiihonen@pohjola.fi
Asiakkuusasiantuntija Juntunen Anne, Kuopio, 0102530794, anne.juntunen@pohjola.fi
Asiakkuusasiantuntija Kolari Tiina, Varkaus, 0102531068, tiina.kolari@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Turunen Mika, Iisalmi, 050-5507515, mika.turunen@pohjola.fi

Fennia
yhteyshenkilö Jukka Salmi puh.  p. 010 503 4646

Ilmarinen 

Poltto- ja voiteluaineet:
Teboil
yhteyshenkilö Juha Valta p. 0204 700 521

Lämpöpuisto
Jari Rusanen p. 020 799 1317

ST1
Pasi Rissanen p. 0400 100 610

Neste Oyj
Vesa Mertanen, puh. 050 458 1381, vesa.mertanen(a)neste.com

Muut palvelut:
Leica Geosystems Oy 
Palvelumyyjä Jaana Ritvanen, HxGN Smartnet palveluiden myynti p. 040 831 3423 e. jaana.ritvanen@leica-geosystems.com
Aluemyyntipäällikkö Olavi Hetemäki p. 050 579 0768 e. olavi.hetemaki@leica-geosystems.com

Oy Woikoski Ab
Ville Mela 0400 853 060

Vianor Oy 
Paul Puurtinen, puh 050 439 1061

Konevuokraamo Vatupassi 
Kartanonkatu 9, 70780 Kuopio Puh. 017 282 8925
Juha Komulainen Aluemyyntipäällikkö 050 581 5838 juha.komulainen@vatupassi.fi
Jukka Karvinen Vuokraamopäällikkö 045 7750 1073 jukka.karvinen@vatupassi.fi
Marko Pirinen Huolto 045 7881 6269 marko.pirinen@vatupassi.fi
Teemu Mäkinen Työmaapalvelupäällikkö 040 594 8953 teemu.makinen@vatupassi.fi

Geotrim Oy­
Jouni Ojanperä, myynti-insinööri, Trimnet,
puh 0207 510 655, email jouni.ojanpera@geotrim.fi