INFRA Pohjois-Karjala

INFRA Pohjois-Karjalalla on jäsenyrityksiä noin 45. Yritysten yhteenlaskettu liikevaihto on 155 miljoonaa euroa. Henkilöstöä yrityksillä on yhteensä 700 ja konekalustoa 500 yksikköä.

Toiminnanjohtaja Pekka Lyytikäinen
INFRA Pohjois-Karjala ry 
Snellmaninkatu 15 A 12
70100 Kuopio
puh. 0400 256 223, pekka.lyytikainen@infra.fi


Jäsenyritykset >

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

Vakuutusalan tuotteet ja palvelut

A-Vakuutus/Pohjola, 
Myyntijohtaja Viljakainen Jukka, 0400-417493, jukka.viljakainen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Kokko Henna, Joensuu, 050-5860207, henna.kokko@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Kärkkäinen Sami, Lieksa, Nurmes, 040-6418915, sami.p.karkkainen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Nissinen Risto, Joensuu, 050-5346803, risto.nissinen@pohjola.fi
Asiakkuuspäällikkö Oinonen Jussi, Joensuu, 040-5962987,                          jussi.oinonen@pohjola.fi
Asiakkuusasiantuntija Kinnunen Jaana, Joensuu, 0102531867, jaana.m.kinnunen@pohjola.fi

Fennia 
Y
hteyshenkilö Sami Pyykönen p. 010 503 2313

Ilmarinen

Poltto- ja voiteluaineet:

St1
yhteyshenkilöt:
Pasi Rissanen p. 0400 100 610
Pekka Karvonen p. 0400 215 437

Teboil,
yhteyshenkilö Juha Valta p. 0204 700 521

Neste Oyj
Vesa Mertanen, puh. 050 458 1381, vesa.mertanen(a)neste.com

Hydrauliikkatarvikkeet:

Oy Woikoski Ab
Ville Mela 0400 853 060

Muut palvelut:

Leica Geosystems Oy 
Palvelumyyjä Jaana Ritvanen, HxGN Smartnet palveluiden myynti
p. 040 831 3423 e. jaana.ritvanen@leica-geosystems.com 
Aluemyyntipäällikkö Olavi Hetemäki
p. 050 579 0768 e. olavi.hetemaki@leica-geosystems.com

Vianor Oy 
Paul Puurtinen, puh 050 439 1061

Konevuokraamo Vatupassi
Pamilonkatu 22b, 80100 Joensuu Puh. 013 129 555
Aarni Voutilainen Aluemyyntipäällikkö 050 362 6194 aarni.voutilainen@vatupassi.­fi
Kari Tanskanen Vuokraamopäällikkö 050 366 1683 kari.tanskanen@vatupassi.fi
Panu Mustonen Huolto 045 631 2826 panu.mustonen@vatupassi.­fi
Teemu Mäkinen Työmaapalvelupäällikkö 040 594 8953 teemu.makinen@vatupassi.­fi

Geotrim Oy­
Jouni Ojanperä, myynti-insinööri, Trimnet,
puh 0207 510 655, email jouni.ojanpera@geotrim.fi