Jäsenyritykset Pohjois-Suomessa ja Lapissa

Talonrakennusteollisuus ry:n jäsenyritykset on esitelty piirikohtaisesti kunkin piiriyhdistyksen julkaisemassa Luotettavat rakentajat -julkaisussa.

Pohjois-Suomi

Lappi

Jäsenyritysten verkkosivut

Pohjois-Suomi

Bonava Suomi Oy, www.bonava.fi
Hartela Pohjois-Suomi Oy, www.hartela.fi
Ins. tsto Tarmo-Rakenne Oy, www.tarmo-rakenne.fi
Kymppi Group Oy, www.10e.fi
Lapin Teollisuusrakennus Oy, www.ltr.fi
Lemminkäinen Talo Oy Pohjois-Suomi, www.lemminkainen.fi
LTM-Rakennus Oy, www.ltm.fi
Lujatalo Oy Pohjois-Suomi, www.lujatalo.fi
NCC Rakennus Oy Pohjois-Suomi, www.ncc.fi
Nastarakennus Oy, www.nastarakennus.fi
OKV-Tekniikka Oy, www.okv-tekniikka.fi
Oulun OKT Oy, www.oulunokt.fi
Peab Oy, Pohjois-Suomi www.peab.fi
Rakennus M Karjalainen Oy, www.rakennusmk.fi
Rakennus Oy Oulun Apsilon, www.oulunapsilon.fi
Rakennus Saarela Oy, www.rakennussaarela.fi
Rakennus Takalahti Oy, www.rakennustakalahti.fi
Rakennus - Hanka Oy, www.rakennus-hanka.fi
Rakennus-Koskela Oy
Rakennus-Paumer Oy, www.rakennus-paumer.fi
Rakennus Miilukangas Oy, www.miilukangas.fi
Rakennusliike Halonen Oy, www.rkl-halonen.fi
Rakennusliike Lapti Oy, www.lapti.fi
Rakennusliike Somero Oy, www.rakennusliikesomero.com
Rakennusliike Sorvoja Ky, www.sorvojaoy.com
Rakennuspalvelu Kurtti Oy, www.rakennuspalvelukurtti.fi
RakennusTaival Oy
Siklatalot Oy, www.sikla.fi
Sisärakenne Kukkola Oy, www.inlook.fi
Skanska Talonrakennus Oy, www.skanska.fi
Sotkamon Rakennus Oy, www.sotkamonrakennus.fi
SRV Rakennus Oy Pohjois-Suomi Oy www.srv.fi
Telinekataja Oy, www.telinekataja.fi
Temotek Oy, www.temotek.fi
YIT-Rakennus Oy, www.yit.fi
YR-Insinöörit Oy

Lappi

Huoltokero Oy, www.lapinkero.fi
IP-Heikkilä Oy, www.ip-heikkila.fi
Lapin Mestarirakentajat Oy, www.lapinmestarirakentajat.fi
Lapin Teollisuusrakennus Oy, www.ltr.fi
Lapin Timanttisahaus Oy, www.lapintimanttisahaus.fi
Lemminkäinen Talo Oy Pohjois-Suomi, www.lemminkainen.fi
Levi-Rakennus Oy, www.levi-rakennus.fi
NCC Rakennus Oy, Pohjois-Suomi, www.ncc.fi
Rakennus- ja ins.tsto Vilhunen & Co Oy
PM-Taso Oy
Rakennusliike Laplan Oy, www.laplan.fi
Rakennusliike M Kurtti Oy, www.mkurtti.com
Rakennusliike T. Myllyneva
Rakennus P. Jokelainen Oy
Rakennus-Sompio Oy, www.rakennus-sompio.fi
Rakennusmega Oy, www.rakennusmega.fi
Skanska Talonrakennus Oy, Lappi www.skanska.fi
SSR Lappi Oy, www.salppuri.com
TKS-Nord Rakentajat Oy
Tornion Harjateräs Oy
YIT-Rakennus Oy Lappi, www.yit.fi